Başlangıç Kılavuzu

0Derece // 2010-05-06 12:16:30 TSİ

Bookmark and Share

Kaynaklar 1

Genelde üretime (metal, kristal, deuterium, solar enerji) doğrudan etki eden yapıların bulunduğu yerdir. Üretimi artırmak için tüm işi buradan yaparız. Gemi sayısını, araştırma kademelerini yükseltmemiz gerektiği düşünülürse OGame'deki en can alıcı bölüm burasıdır.

Metal & Kristal Madeni, Deuterium Sentezleyicisi

Klavuz ne kadar yeni başlayanlar için hazırlanmış olsada bilmeyen yoktur diye düşünüyorum ama belki vardır diye yazayım, hepsi ismindeki madenin artmasını sağlıyor.

Solarenerji Santrali

Enerji üretimini artırır.

Füzyoenerji Santrali

Aynı Solarenerji Santrali gibi enerjiyi artırır ama aralarında iki tane önemli fark var. Birincisi Solarenerji Santrali'nin kademesini artırmak için sadece metal ve kristale ihtiyaç duyarken Füzyoenerji Santrali'nin kademesini artırırken metal ve kristalin yanında deuteriumada ihtiyaç duyarsınız.İkincisi Solarenerji Santrali hiçbir kaynağı kullanmadan enerji üretirken Füzyoenerji Santrali enerji üretmek için deuterium kullanır.

Solar Uydu

Bu aracımızda enerjiyi artırıyor. Diğerlerinden farkını şöyle izah edeyim güneş ışından enerji elde edebilen bir uydu yapıyorsunuz ve bunu uzaya gönderiyorsunuz bu uyduda uzayda üzerine gelen güneş ışığını enerjiye çevirip lazerler aracılığı ile gezegenimize iletiyor. Bu uydular gezegeniniz ne kadar sıcaksa o kadar fazla enerji üretirler. Gezegeninizin sıcak olması için sömürge alırken güneşe yakın gezegenler seçmeniz gerekir, örneğin 1:1:1 koordinatındaki gezegen en iyi enerjiyi üretirken, 1:1:2 koordinatındaki gezegen daha az enerji üretir, En az enerjiyi ise 1:1:15 koordinatındaki gezegen üretir. Dikkat edilecek başka bir önemli noktaysa Solar Uydu diğer enerji santrallerinden farklı olarak yapılan savaşlarda yok olur.

Metal, Kristal ve Deuterium Deposu

Depolanabilecek madenlerin artmasını sağlarlar. Depoların diğer browser oyunlarından önemli bir farkı var örneğin 10.000 kapasiteli deponuz var ve bu depo full dolu, arkadaşınız 5.000 maden daha attığında pek çok browser oyununda bu maden yok olur OGame'de ise böyle bir durum söz konusu değildir! Olan madene eklenir toplam madeniniz 15.000 olur. Fakat deponuzu geliştirmediğiniz müddetce yeni maden üretilemez.

Tesisler

Robot Fabrikası

Kaynaklar ve Tesislerde bulunan yapıların daha kısa sürede inşa edilmesini sağlar. Doğru kullanabilirseniz Nanit Fabrikası açılana kadar çok işinize yarar, 12. kademe civarında geliştirmeyi bırakıp yerine Nanit Fabrikasına yönelirseniz sizin için çok daha doğru bir tercih olur.

Uzay Tershanesi

Devamı yakında...

Yeni haberler
OGame makaleleri
Trainer dosyaları