OGame Hileleri 1 - Giriş

0Derece // 2010-12-31 06:25:14 TSİ

Bookmark and Share

OGame'de hile yapmanın inceliklerini anlatmadan önce bir kaç konuya değinmek istiyorum. Aralıklar ile aşağı yukarı 4 senedir OGame oynuyorum. Bu süre zarfında yeri geldi RIPler bastım, başka oyuncuları vurdum, dostlar edindim yeri geldi dostlarımla birlikte filolarımızı kaybettik. Fakat dostluğumuz sayesinde daha sağlam filolar yaparak yensek de yenilsek de oyundan zevk almayı, eğlenmeyi başardık. Zaten bu oyunu oynarken amacımız boş vakitleri eğlenerek geçirmek değil mi? (Kesinlikle oyunu neden oynadığınızı unutup hayatınızı oyuna bağlamayın! Bu sadece bir oyun ve önemli olan eğlenmek!)

Bence, OGame'de eğlenmemizi sağlayan iki şey var; birincisi uzun süre uğraşıp emek verip filo yaptıktan sonra bu uzun uğraşı taktiğimize ve biraz da şansımıza güvenerek riske atmak, bir nevi kumar oynamak. İkincisi ise oyundaki dostluk ortamı, yapılan ortak saldırı-savunmalar (ISS) şahsım adına konuşmam gerekirse kimi zaman bunun sadece bir oyun olduğunu unuttum; çok fazla vaktimi harcadım, kimi iyi insanların kalbini kırdım :( fakat o her oyunda olmayan olgun oyuncu profili bana yaptığımın yanlış olduğunu kibar bir biçimde anlatıp eğlenmek için oynamamı sağladılar, OGame'deki en büyük şansımız büyük çoğunluğu oluşturan bu olgun, iyi niyetli oyuncu kitlesi.

TEAMWORK! Share Victory, Share Defeat

Hile yaparak bu oyuncu kitlesinin uzun uğraşlar vererek geldiği noktaya çok daha kısa sürede ve emek harcamadan gelerek onların emeklerini, harcadıkları zamanı boşa çıkarmakla kalmayıp onların eğlencelerine de engel olacağınızı unutmayın! Sadece bu da değil, emek vermeyip kolay bir şekilde elde ettiğiniz gemileri, madenleri riske attığınızda ne zevk alacaksınız? Herkesin bildiği fakat söylemeye cesaret edemediği bu konuyu isterseniz benden duyun: SADECE EGONUZU TATMİN EDECEKSİNİZ!

Neyse konudan fazla ayrılmayalım, yazının başında da belirttiğim gibi uzun bir süreden beri OGame oynuyorum bundan dolayı OGame'i her yönden inceleme fırsatı buldum artı OGame'in yazıldığı programlama dili de olan PHP ile uzun bir süredir haşır neşirim :). Ne alçak gönüllü adammış dediğinizi duyuyor gibiyim (:, neden bunları yazıyorum? Çünkü anlatacaklarımın çoğu daha önce hiç bir yerde yayınlamadı, bu yüzden kaynak belirtemeyeceğim sadece deneyimlerimi size aktaracağım her ne kadar kesin olduğunu düşündüğüm bilgileri verecek olsam da arada hatalarım olabilir malesef yazdıklarım hakkında kimseye garanti vermiyorum, veremiyorum. Şimdiden hatam olduysa affola.

Gördüğüm kadarıyla çoğu OGame oyuncusu bilgisayar oyunlarında olduğu gibi OGame'de de hile yapmak için trainer dosyası, hile kodu, iki kere filo yolla üç kere hesabına giriş çıkış yap gibi paylaşımlar arıyor :), o kullanıcıları üzmek istemem ama böyle birşey yok ve olursada garip bir durum ortaya çıkar. Düşünsenize bu kadar kolay bir şekilde ihtiyaçlarınızı karşılarsanız OGame ekibi nasıl karanlık madde satacak? Evren birinciside heralde en hızlı şifre giren kişi olur :), gördüğünüz gibi düşünmek bile çok saçma.

Peki OGame'de hile nasıl yapılır? OGame'de hile, istisnalar hariç#1 amacı bizim yaptığımız işlemleri otomatikleştirmek olan programlar aracılığı ile yapılır. Yani bu hile programlarının yaptığı herşeyi programları kullanmadan da yapabilirsiniz ama programları kullanarak hem zamandan kazanırsınız hem de hata yapma oranınızı düşürürsünüz.

OGame'de hile yapmak için ücretli, ücretsiz ve kısmen ücretsiz programlar var. Kısmen ücretsiz olanlar diye bahsettiğim programların tüm özelliklerini kullanmanız için satın almanız gerekiyor örneğin bir kaç sene önce aktif olarak kullanılan OGamer programının saldırı geldiğinde SMS ile bildirme özelliğini kullanabilmeniz için ücret ödemeniz gerekiyordu, günümüzün en iddialı hile programı olan OGame Automizer'da ise belirli bir süreden sonra programı kapatıp tekrar açmanız gerekiyor.

OGame Automizer (Bot Programı)
Galaxytool (Legal bir program)

  1. Bug, Hack, OP'lardan tanıdık çıkması :) gibi istisnalar

Bu yazı bir taslak halindedir, sadece yazmak istediklerimi unutmayıp bir yere not alma ihtiyacımdan dolayı burada bulunuyor ve şu anki hali kimseye rehberlik edecek bir anlatım değil.Boş zaman buldukça güncelleyeceğim ve bir rehber yazı halini alacak!!!

Yeni haberler
OGame makaleleri
Trainer dosyaları